avatar

Stubridge

Sponsorluğunda

1. Üst dönemlerden çıkmış soruları bul

Resmi olmayan araştırmalara göre sınavlarda hocaların %85’i aynı soruları soruyor. Hatta vizelerde bile. Bir mezun atasözü der ki: O hocanın sorduğu sorular belli kanka.

Ha işlem isteyen bir şey isterse, rakamları değiştirir yine aynı şeyi sorar yani. Sen üst dönemlerle aranı iyi tut, tüyoları garantile.

2. Çalışırken öncelikli olarak kendi notlarına bak

“Canım o çok iyi not tutuyo yalnız diyeyim bak.” diyenlere kulak asma. O en iyi notlar kitapta da var. Hocanın altını bastıra bastıra söylediği yerleri bi’ başkasının yazıp yazmadığı ne malum? Sınavda çıkmayacak konulara zaman ve emek tüketme yani.

Ha, sen hiç not almadıysan işler değişir tabi.

3. Not ararken her yeri çizilmiş olanlar yerine önemli yerleri çizilmiş olanları kullan

O her kitabın, notun her yerini çizenleri bildin değil mi? Yüzünden tanırsın. Yoksa… Sen o musun! Zaman yönetimi için hiç sağlıklı değil, yo dostum yo.

4. Not paylaşmaktan çekinme ki senden de esirgemesinler

Sınav günü yaklaştıkça norların kur değeri yükselişe geçer. Bir diğer benzetmeyle uçak bileti gibi kıymete biner. Sınıftakilere karşı ilk günden itibaren eli açık olursan onlar da –en azından birçoğu- sana karşı öyle olacaklardır. Bir de çan sistemi yoksa tabi. Hep beraber yüksek notlar alıp ilk seferde dersi geçmek varken saklamak niye?

5. Stubridge App indir, tüm notları indir, paylaş

Stubridge App’te birçok üniversitenin dersleri, notları elinin altında. Sınıf arkadaşlarının ya da üst dönemlerinin paylaştığı bu notları indirebilirsin. Sen de notlarını paylaşabilirsin. Artık fotokopicilerde, kantin aralarında heba olmak sona erdi.

Hatta sadece not bulmak için değil sınıf arkadaşlarınla sosyalleşmek için de kullanabilirsin. Sınav dönemi notlar uçuşur, sınavlar bittiğinde de muhabbet.

Stubridge çok güzel, gelsene. AppStore , GooglePlay